افزایش ۲۰ درصدی کرایه حمل کالا
    
تعداد بازدید: 1873
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
تاریخ درج خبر : 1397/4/12
منبع : ایرنا مداحل گفت: اولین و مهمترین خواسته کامیون داران افزایش ۲۰ درصدی کرایه بود که این موضوع به صورت کامل و در تمامی استان ها محقق شده است.به گزارش خبر نگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فرامرز مداحل عضو هیات عامل و نماینده تام الاختیار سازمان راهداری در نشست خبری تشریح اقدامات و پیگیری های انجام شده برای پاسخگویی به مطالبات رانندگان بخش حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه خط قرمز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گرفتن کمیسیون غیر قانونی است ،گفت: در راستای شفاف سازی تعرفه ها و ریشه کن کردن دلال ها اقدامات گسترده ای را انجام داده ایم.وی ادامه داد: سعی خواهیم کرد با توزیع عادلانه بار، بخشی از مشکلات کامیون داران را رفع کنیم.عضو هیات عامل و نماینده تام الاختیار سازمان راهداری تصریح کرد: مهمترین اقدامی که سازمان راهداری برای رفع مشکلات کامیون داران انجام داده افزایش ۲۰ درصدی قیمت کرایه کامیون داران است و این موضوع در استان ها مختلف اجرایی شده است.وی یادآور شد: توزیع سوخت بر اساس پیمایش، دومین خواسته کامیون داران بود که بخش اول آن از اول آبان ماه اجرایی خواهد شد.مداح درباره اقدامات و پیگیری های انجام شده درخصوص مطالبات کامیون داران گفت: ستاد مدیریت بحران تشکیل و جلسات فشرده ای در این رابطه برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

وی ادامه داد: سعی خواهیم کرد با توزیع عادلانه بار، بخشی از مشکلات کامیون داران را رفع کنیم.

عضو هیات عامل و نماینده تام الاختیار سازمان راهداری تصریح کرد: مهمترین اقدامی که سازمان راهداری برای رفع مشکلات کامیون داران انجام داده افزایش ۲۰ درصدی قیمت کرایه کامیون داران است و این موضوع در استان ها مختلف اجرایی شده است.

وی یادآور شد: توزیع سوخت بر اساس پیمایش، دومین خواسته کامیون داران بود که بخش اول آن از اول آبان ماه اجرایی خواهد شد.

مداح درباره اقدامات و پیگیری های انجام شده درخصوص مطالبات کامیون داران گفت: ستاد مدیریت بحران تشکیل و جلسات فشرده ای در این رابطه برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

وی ادامه داد: تامین امنیت تردد ناوگان در جاده های سراسر کشور از طریق معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور و شرکت در جلسات شورای امنیت و کمیسیون های عمران و اجتماعی مجلس شورای اسلامی از سوی نمایندگان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای صورت گرفت.

عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه سهم بیمه تامین اجتماعی که اصلی ترین مشکل کامیونداران بود مقرر شد به روال سابق بازگردد و این موضوع هم اکنون از سوی سازمان تامین اجتماعی اجرایی و عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه در تاریخ ۵/۳/ ۹۷ موضوع و مشکلات موجود در بخش حمل و نقل بار و مسافر برون شهری با حضور وزیر راه و شهرسازی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای معاون حمل و نقل وزیر راه و اصناف رانندگان حمل و نقل برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

مداح با اشاره به تشکیل کمیسیون ویژه ماده ۱۲ گفت: تشکیل کمیسیون ویژه ماده ۱۲ به تمامی ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان های سراسر کشور ابلاغ شد و طبق این کمیسیون رسیدگی به موقع به تخلفات شرکت های حمل و نقل جاده ای به ویژه اخذ کمیسیون اضافی از رانندگان باید در دستور کار قرار گیرد.

مداح تاکید کرد: عدم مسئولیت پذیری شرکت های در رابطه با پرداخت کامل کرایه به راننده و سو استفاده از کارت هوشمند راننده از مهمترین مشکلات رانندگان بود که با تشکیل این کمیسیون و بررسی هفتگی آنها از سوی ادارات کل در دستور کار قرار گرفت.

عضو هیئت عامل یادآور شد: تا کنون طی دو مرحله از پایانه بار تهران بازدید میدانی صورت گرفته و با برخی از شرکت های مختلف برخورد قانونی انجام شده است.

مداح با بیان اینکه حق دستمزد، تداوم معافیت پرداخت حق بیمه، شناور بودن میزان ضرایب حق دستمزد به اختیار راننده، عدم ارائه خدمات مناسب بیمه تامین اجتماعی، مشکلات از کار افتادگی و بازنشستگی رانندگان، قرار گرفتن شغل رانندگی در زمره مشاغل سخت و زیان آور در حیطه وظایف سازمان تامین اجتماعی بود که با تشکیل کارگروه مقرر شد که این موضوعات بررسی و نتیجه این اقدامات به اطلاع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برسد.

وی درباره اقداماتی که وزارت صنعت معدن و تجارت باید در خصوص کامیونداران انجام دهد گفت: افزایش قیمت اقلام مصرفی از جمله لاستیک، روغن و کمبود این اقلام در بازار، افزایش قیمت ناوگان باری و مسافری توسط تولید کنندگان از جمله موضوعاتی بود که باید وزارت صنعت رسیدگی کند که خوشبختانه چندین جلسه با حضور نمایندگان اصناف رانندگان و انجمن های صنفی واردکنندگان لاستیک برگزار شد ولی متاسفانه تا پایان خرداد ماه هیچ اقدامی از سوی وزارت صنعت انجام نشده است و همچنان رسیدگی به افزایش قیمت لاستیک ادامه دارد.

مداح یادآور شد: سازمان راهداری چندین بار اعلام آمادگی کرده تا مکانی در پایانه های بار و مسافر برای توزیع مستقیم و بدون واسطه با قیمت مصوب و ارز دولتی لاستیک به رانندگان بفروشد اما وزارت صنعت از این اقدام استقبال چندانی نکرده است.

وی با اشاره به اینکه برای بررسی تعرفه های حمل و نقل فرآورده های نفتی کارگروهی به دستور معاون اول رئیس جمهور و با ریاست برنامه و بودجه برگزار شد گفت: در این جلسه اعضای شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای حضور داشتند و علی رغم ارائه آنالیز قیمت و ضرورت افزایش نرخ محموله های نقدی تا کنون نتیجه ای نداشته است.

مداح با بیان اینکه جا به جایی کالا و بارگیری ناوگان حمل و نقل جاده ای در سراسر کشور به صورت مستقر و لحظه ای رصد می شود گفت: گزارش های لازم از روند بارگیری و تجمع معترضان تهیه و به صورت کامل بررسی شد.

وی تاکید کرد: مدیران ارشد سازمان راهداری در استان های مهم حمل و نقلی به ویژه اصفهان، خوزستان جهت انجام هماهنگی های لازم برای تامین کامیون و بارگیری این ناوگان حضور داشتند.

مداح گفت: با ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان های سراسر کشور درباره استقرار دو نفر از همکاران به عنوان نماینده در مراکز عمده بار و تجمع رانندگان آن استان مکاتباتی انجام شد.

عضو هیئت عامل سازمان راهداری توضیح داد: هماهنگی های لازم با شرکت های حمل و نقل توانمند جهت اعزام کامیون به مقصد بنادر جنوبی کشور و همچنین استفاده از ناوگان باری راهداری این سازمان در حمل کالاهای اساسی صورت گرفته و گشت های راهداری در محورهای مواصلاتی استان ها حضور مستمری دارند.

مداح با اشاره به اینکه جهت رسیدگی به مطالبات رانندگان کارگروهی تشکیل و تا به امروز شش جلسه برگزار شده است گفت: در این جلسات فرآیندهای کاری در پایانه های مهم به خصوص پایانه بندر عباس و در مرحله اول تعریف کامیون ملکی مشخص شد به طوری که تمامی کامیون های ملکی باید دارای بغل نویسی باشند و شش دانگ این کامیون ها متعلق به شرکت های حمل و نقلی باشد و این موضوع هم اکنون به کلیه ادارات جهت اعمال در پایانه ها ابلاغ شده است.

مداح با اشاره به اینکه بیمه تکمیلی از دیگر خواسته های رانندگان بود گفت: با پیگیری سازمان راهداری و برگزاری جلسات با کانون شرکت ها مقرر شد این کانون ها مسئولیت بیمه تکمیلی را برعهده بگیرد.

وی درباره تعیین نرخ حمل بر اساس تن کیلومتر گفت: در این راستا نمایندگان کامیون داران طرحی را ارائه و معرفی کردند و مقرر شد در کارگروهی متشکل از اساتید دانشگاه ها طرح آنها بررسی شود امیدواریم تا ابتدای مرداد ماه پارامترهای موثر بر تن کیلومتر تعیین و تصویب شود.

مداح با اشاره به ایجاد سامانه پیامکی و دریافت حدود ۵ هزار پیام از سوی رانندگان گفت: رانندگان می توانند برای ارائه شکایات و انتظارات خود با دریافت کد رهگیری شکایات و انتقادات خود را پیامک کنند.

مداح بیان کرد: با راه اندازی سامانه پاسخگویی ۱۴۱ و اضافه کردن کلید ۵ به این سامانه رانندگان می توانند نظرات خود را بیان کنند خوشبختانه تا به امروز ۶۵۰ فایل صوتی به این سامانه ارائه شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفا رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد

 

از   0   رای
0

دیدگاه شما