نصب فیلتر دوده بر روی خودروهای سنگین
    
تعداد بازدید: 1722
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
تاریخ درج خبر : 1397/5/23
منبع : ایرنا
عضو کیسیون اجتماعی مجلس گفت: تا زمانی که استانداردهای لازم جهت کاهش آلایندگی اتوبوس و کامیون‌ها هنگام تولید رعایت نشود، سخت‌گیری در معاینه فنی به تنهایی راهگشا نخواهد بود.
 
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۱
علیرضا محجوب

علیرضا محجوب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص توقف کامیون‌ و اتوبوس‌های بدون معاینه فنی و تاثیرش بر کاهش آلودگی‌ها گفت: اجرای این طرح به دلیل نقش برجسته کامیون و اتوبوس‌ها در ایجاد آلودگی پایتخت است، البته باید در نظر داشت طبیعت این نوع از ماشین های سنگین، با خودروهای سواری متفاوت است و تا زمانی که استانداردهای لازم این نوع خودروها هنگام تولید رعایت نشود، سخت‌گیری در معاینه فنی به تنهایی راهگشا نخواهد بود.  

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت اجرای این طرح در تمام سطح کشور گفت: این طرح در تمام سطح کشور اجرایی می‌شود، حتی در بخش‌هایی شمال کشور که به دلیل وجود دریا و جنگل مشکل آلودگی هوا ندارند، چرا که معتقدیم، امکان اجرای چند گانه قانون وجود ندارد و باید به صورت یکپارچه در همه جا اجرایی شود.

محجوب گفت: تمامی فضا‌های‌ کشور یک فضای واحد است و وجود آلودگی در هرنقطه از کشور ناخوشایند است، مهمترین موضوع آب و هوا نیز عدم ثبات مکانی آلودگی‌ها است، که ممکن است با وزش باد از شهری به شهر دیگر منتقل شود.

عضو کیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به هزینه زیاد استفاده از فیلتر دوده برای خودروهای سنگین، گفت: استفاده از فیلتر دوده تاثیر زیادی بر کاهش آلودگی ناشی از خودروهای سنگین دارد و باید برای کنترل هزینه تهیه آن اقداماتی صورت بگیرد. بهتر است، سازمان محیط زیست با همکاری دولت، به این مسئله ورود کرده و هزینه تهیه فیلتر دوده را کاهش بدهند

 

از   0   رای
0

دیدگاه شما